Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információ

Gardelli Cignobianco (Brazília / Rwanda) 250g

Gardelli Specialty Coffees
5.499 Ft
Menny.:db
Egységár: 21.996,00 Ft/kg
Elérhetőség: Raktáron
Szállítási díj: 699 Ft
Nem értékelt
Ízprofil: 
tejcsokoládé, mandula, karamell, sárga szilva
5.499 Ft
Menny.:db

Leírás

LEÍRÁSA

A Cignobianco a saját egyedi és csak eszpresszó kávé készítésére ajánlott kávéspecialitásunk és már a kezdetek óta a termékpalettánk egyik alappillére. A mi értelmezésünkben a tökéletes kávé a mindennapokra, olyasmi, amit bármikor élvezhet, amikor éppen kávéra vágyik. A kávékeverék készítéséhez két gondosan válogatott, frissen szüretelt különlegesen finom Arabica kávéfajtát választottunk olyan termelőktől, akikkel régóta dolgozunk és folyamatosan nyomon követjük a tevékenységüket és így ellenőrzötten a legjobb minőséget szállítják. Ehhez adjuk a szenvedélyünket és a tapasztalatunkat, eredményeként harmonikus, kiegyensúlyozott ízű termék születik. Ez a kivételes egyensúly és csodálatos édesség garantálja a White Swan (Cigno bianco/Fehér hattyú) báját és eleganciáját.

TÖBBFÉLE VÁLTOZAT

CATUAI

A Catuai kévé egy Arabica kávéváltozat, amely valójában a Mundo Novo és a Caturra változatok keresztezésével jött létre. Ez a növény könnyen alkalmazkodik a különféle éghajlati körülményekhez és tengerszint feletti magasságokhoz, éppen emiatt a világ számos részén népszerű a kávétermesztők körében. Eredetileg Brazíliában fejlesztették ki az ötvenes-hatvanas években. A Catuai kávét ma már Amerika több területén is termesztik. A Catuai-ültetvények általában kis méretűek, amelyeket könnyen szüretelhetőek és művelhetőek. A Catuai kávészemek általában kerekdedek, a többi ismert kávéfajtánál kisebb méretűek. A Catuai kávébabból nyert ital többféle ízt és aromát egyesít, általában a gyümölcsösség és a virágjelleg a legfőbb jellemzője.

Ez a kávéváltozat enyhe savassága és kiegyensúlyozott teste okán is kedvelt. A növény messze nagyobb hozamú, mint a Bourbon, részben a kis méretének köszönhetően, mivel így közelebb ültethetőek egymáshoz a cserjék – közel kétszer sűrűbb lehet az ültetvény. Éppen ezen jellemzője eredményezte a Catuai kávéfajta bevezetésével az 1970-es-1980-as években a teljesen napon termő ültetvények intenzívebbé válását Közép-Amerikában. Az ültetvény mérete és formája a kártevők és a növénybetegségek elleni védekezést is könnyebbé teszi. A fajtát nagy életerő és alacsony magasság jellemzi, miközben kevéssé kompakt, mint a Caturra.

Napjainkra sárga és piros gyümölcsű változata létezik, sokféle változatban. A Catuai hátránya viszont, hogy rendkívül hajlamos a kávélevél rozsdásodásra. Ahogy a Catuai gyorsan terjedt a különféle kávétermesztő területeken, az egyes termesztési helyek jellege okán többféle ízprofilját ismerjük.Összességében azt mondhatjuk, hogy a Catuai sok fajtaváltozatban létező, bőtermő kávéfajta, amelyből magas minőségű kávé készíthető, eredményeként pedig csábító lehetőség lehet azon kávétermesztők és kávé iránt rajongók számára, akik ízgazdag és minden szempontból kielégítő főzetre vágynak.

Az SL34 és SL28

Az SL28-at a Scott Laboratories nemesítette 1931-ben a Tanganyika régióban. Hamar igen népszerűvé vált egész Kenyában és kivételesen jó csészeminőség jellemzi. Széles levelei vannak, rézszínű levélvégekkel, babjai szélesek. Ugyanakkor az SL28 viszonylag alacsony hozamú fajta. Bár nem igazán bizonyított, sokan vélik úgy, hogy a Scott Labs a French Mission, Mocha és Yemen Typica alanyok keresztezésével hozta létre az SL 28 fajtát. Bármi legyen is a növény tényleges genetikai összetétele, az eredeti célkitűzés nyilvánvalóan az volt, hogy a nemesítő magas minőségű, elfogadható hozamú és a szárazságot jól tűrő fajtát kapjon.

Az SL 34 a French Mission mutációja és a Kabeteben lévő Loresho ültetvényről származik. Az SL34 széles levelű fajta, bronzos levélvégekkel. Széles körben elterjedt fajta Kenyában. Az SL34-et elsősorban a különféle éghajlati viszonyok mellett és nagy tengerszint feletti magasságban is magas hozama miatt kedvelik. A jelentések szerint a szárazságot és a heves esőzéseket is jól tűri.

A FERMENTÁCIÓS FOLYAMAT

BRAZÍLIA

A száraz eljárás meglehetősen egyszerű: Csak le kell szedni a gyümölcsöt, ki kell tenni a napra, amíg pirosról barnára, majdnem feketére nem változik a színe, majd fejtsük le a vékony, megszáradt külső héját egy lépésben, hogy szabaddá váljék a zöld bab. Ez a módszer elsősorban a száraz régiókban használható, ahol a nap és a hő ki tudja szárítani a magot az ép héj alatt.

Gyakran hívják az így kapott terméket "természetes kávénak" az eljárás egyszerűsége miatt és mert a gyümölcs ép és érintetlen marad, nagyjából úgy, mintha szőlőt mazsolává aszalnánk. Mivel csak minimális mértékű befektetést igényel, a száraz módszer vált az alapeljárássá ahhoz, hogy olcsón jussunk eladható minőségű kávéhoz a száraz területeken. ahol a klíma alkalmas arra, hogy kiszárítsa a gyümölcsöt és a magot. 
Nem alkalmazható viszont a párás, vagy gyakran esős területeken. Amennyiben nem elég gyors a kiszáradási folyamat, romlik a gyümölcs minősége, esetleg megrothad, vagy megpenészedik. 
A száraz feldolgozású gyümölcs erősen inkonzisztenssé is válhat. Amennyiben egyforma szemméretű, édes, intenzív beltartalmú termék a cél, akkor a szárításos eljárás igen sok kézi munkát igényel, többet, mint a nedves eljárás. Még a leggyakorlottabb kávésszüretelőknél is előfordul, hogy zöld, éretlen bogyót szednek le az ágakról, amikor a piros, érett bogyókat gyűjtik. Amennyiben ezeket az éretlen bogyókat nem távolítjuk el a szárítási folyamat elején, a zöld termés is barnává változik, amit utána már nehezen lehet kiválogatni az érett gyümölcsök közül.

KENYA

A kávébogyókat kézzel szedik a kisbirtokosok s juttatják el az üzembe, ahol pépesítik a kávészemeket. Ezáltal rögtön elválasztható a sűrűbb, érett bab a ‘mbuni’-któl (a felszínen úszóktól), ugyanis az érett termés nehezebb, elmerül a vízben és csak ezek az érett szemek jutnak el a fermentáló tartályba. Az első fermentációs fázis mintegy 24 óráig tart, ezután megmossák a babokat és egy másik 12-24 órás fermentálásra teszik azokat a második tartályba.

A fermentációs műveletsor végeztével a mosócsatornákba kerülnek a kávészemek, ahol ismét eltávolítják a felszínen úszó szemeket, a sűrűbb, a vízbe lemerült szemekről pedig eltávolítják a nyálkás réteget.
A megtisztított, mosott kávébabok merülőtartályba kerülnek, ahol újabb 24 órát töltenek tiszta vízbe merülve. Ennek a 24 órás fürdetésnek az eredményeként aminosavak és fehérjék keletkeznek a termés sejtszerkezetében, ami savasabbá és és gyümölcsösebb ízűvé teszik a kávészemeket – ennek a folyamatnak az eredményeként kapja a kenyai kávé azt az ízprofilt, amiről híressé és kedveltté vált. Ezt követően az első szárítóasztalra kerülnek a kávébabok, ahol vékony rétegben kiterítve gyorsan elvesztik a nedvességük mintegy felét.

Az első szárítási fázis mintegy 6 óráig tart. Ezután összegyűjtik a kávészemeket, ami után ismét vékony rétegben kiterítve 5-10 napon át száradnak. Ezt követően a pergamen-száraz kávébab magánmalmokba kerül, ahol ‘bodegákba’ rakják a terméket. Ezek magas, sűrű szövésű tyúkhálóból készült cellák, ahol a kávébab jól szellőzve pihen tovább a feldolgozásig.

 

Paraméterek

Espresso igen
Savasság enyhén savas
Single Origin nem
Származási hely Vegyes
ORSZÁG Brazília/Etiópia
TERMŐVIDÉK Mantiqueira de Minas / Sidama
TENGERSZINT FELETTI MAGASSÁG 1000–1900 m
FELDOLGOZÁS természetes/mosott
VÁLTOZAT piros catuai / őshonos
CSOMAGOLÁS GrainPro zsák
PÖRKÖLÉSI PROFIL Rubens Gardelli
PÖRKÖLÉS ESZKÖZE egyedi pörkölőberendezés

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett értékelés.
Írja meg véleményét!